Jedną z moich ulubionych funkcji poczty gmail jest brak konieczności instalowania specjalnego programu oraz jego konfiguracji. Wystarczy wejść na stronę, wpisać i hasło i można korzystać ze wszystkich, niesamowitych funkcji. W ten sposób możemy korzystać z poczty, dostępu do wirtualnego dysku i innych możliwości na domowym i szkolnym  komputerze.

 

 

Co zrobić jeśli zapomnimy wylogować się z poczty na szkolnym komputerze?

Czasami może się zdarzyć, że pracując w szkole zapomnimy  wylogować się z poczty, w ten sposób kolejna osoba, która uruchomi przeglądarkę będzie miała dostęp do naszych e-maili, plików itd

Na szczęście jest proste rozwiązanie, które umożliwia sprawdzenie czy ktoś korzystał z naszego konta oraz zdalne wylogowanie z konta na szkolnym komputerze.

Logujemy się do poczty gmail z dowolnego komputera, następnie przechodzimy do prawej dolnej części

szczegóły

Ostatnia aktywność to informacja w której możemy sprawdzić czy w międzyczasie ktoś korzystał z naszego konta. Klikamy w szczegóły.

ostatnia aktywnosc

Podświetlona na żółto informacja oznacza, że nasze konto jest nadal aktywne na innym komputerze.

informacje o dzialaniu

Klikamy przycisk Wyloguj się ze wszystkich innych sesji i teraz mamy pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do naszego konta. Proszę pamiętać, że jeśli komputer został wyłączony to informacja o aktywności nie pojawi się, warto się jednak wylogować na wszelki wypadek.

Widzę ze statystyk, że czytasz moje porady.

Uważasz je za przydatne? Udostępnij je proszę znajomym, będę wiedział, że warto dalej pisać:-)